Prezent Dla Mamy i Taty - zestaw dwa reprinty

  • Dodaj recenzję:
  • Waga: 1 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 84,00 zł 62,00 zł

W Pakiecie zawsze się opłaca. Zestaw dwóch reprintów dla Niej i dla Niego

Nowy Piwowar
Reprint książki wykształconego, żyjącego w XIX wieku Piwowara - Jakuba Sroczyńskiego.
Oryginał książki wydany został w 1821 roku.
Dzisiaj oryginał jest praktycznie niedostępny. Wydawnictwo Zeta Ars dzięki uprzejmości Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego wydało reprint tej jakże cennej publikacji.

"Nowy Piwowar czyli teoretyczno praktyczna sztuka wyrabiania rozmaitych gatunków piwa angielskiego i sławnieyszych trunków słodowych tudzież niektórych nowo wynalezionych rodzaiów piwa w wielkich i małych ilościach".
Autor w książce podaje przepisy na znamienite angielskie piwa, opowiada o sposobach przygotowania i warzenia  piwa w małych ilościach. Piewszą część książki poświęca treści teroetycznej dotyczącej wody, suszeniu słodu, uprawie chmielu, przyrządzaniu kotła piwnego czy utrzymaniu piwa w beczkach.
Spora część książki stanowi praktyczną stronę warzenia piw, podając sprawdzone sposoby i dokładne przepisy między innymi na:
Piwo zwane Londonale, piwo zwane Windrosale, piwo angielskie stołowe, piwo zwane Purl, Portera dubeltowego i wielu innych.

Co każda matka swojej dorastającej córce powiedzieć powinna
Dla każdej - małej i dużej - dziewczyny mama jest największym autorytetem i najlepszą przyjaciółką.
To mama swojej córce pokazuje świat, przekazuje najważniejsze wartości, wspiera dobrą radą i niczym tarcza chroni przed nieprzewidzianym atakiem.
Wieź mamy i córki jest niezwykła. Taka też jest książka Izabeli Moszczeńskiej "Co każda matka swojej dorastającej córce powiedzieć powinna" - pełna miłości, troski i życiowych rad. Książka, mimo, że napisana została 111 lat temu, pokazuje, że niektóre wartości są ponadczasowe.

Fragment wstępu:
"Kochana córko moja! Gdybym wiedzieć mogła na pewno, ze w każdej chwili Twojego rozwoju i dalszego życia towarzyszyć Ci będą rady i wskazówki kochającej i doświadczeniem życiowym wzbogaconej matki, że tak jak w Twych niemowlęcych i dziecinnych latach wzrok mój zawsze spoczywać będzie na Tobie, czytać w Twoich myślach, bacznie śledzić każdą zmianę zachodzącą czy w twym organizmie, czy też w twym charakterze - może nie pisałabym tej książeczki.
Wiedziałabym, że ile razy nasunie Ci się jakaś wątpliwość, ile razy jaka ciekawa zagadka dręczyć Cię będzie, zwrócisz się do mnie ze szczerem i otwartem pytaniem, ufna że Cię nigdy nie zawiodę ...."

Oprawa miękka
Format B6
Ilość stron 103