Dwory Małopolski historia i współczesność - Tom III - Marzanna Raińska

  • Dodaj recenzję:
  • Waga: 2.8 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 97,00 zł

Publikacja dotycząca architektury dworskiej na terenie Małopolski - książka o charakterze popularno-naukowym, będąca pewnego rodzaju połączeniem wydawnictwa albumowego (książka zawiera około 2000 zdjęć) z przewodnikiem po dworach, ukazującym historię poszczególnych obiektów.

W porównaniu z "Dworami Małopolski w fotografii archiwalnej", obecna publikacja dotyczy głównie stanu obecnego, co sprawia, że obie pozycje wzajemnie się uzupełniają, ukazując bogaty obraz architektury dworskiej zarówno w przeszłości, jak i w chwili obecnej.
Publikacja została podzielona na trzy tomy, obejmujące zasięgi terytorialne:
Tom III - wschodnią część Małopolski (powiaty: limanowski i nowosądecki, gorlicki, bocheński i brzeski, oraz tarnowski i dąbrowski).
Podział ten dokonany został w sposób czysto umowny, wynikający z bogactwa materiału (książka zawiera ponad 300 obiektów, a każdy tom obejmuje 380-400 stron).
Całość wydawnictwa uzupełniają krótkie wstępy o historii poszczególnych "regionów", ich mapy pozwalające zlokalizować poszczególne obiekty, indeksy osób i miejscowości, bibliografia. Każdy obiekt posiada również krótki opis w języku angielskim.