Prezent dla Dziecka i dla Niego zestaw trzy reprinty

  • Dodaj recenzję:
  • Waga: 1 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 123,00 zł 85,00 zł

Szukasz ciekawego prezentu dla dziecka i dla mężczyzny?
W PAKIECIE ZAWSZE SIĘ OPŁACA!
Komplet Trzy reprinty

Przedstawiamy reprinty dwóch bajek M. Konopnickiej oraz reprint książki pt "Nowy Piwowar" autorstwa piwowara Jakub Sroczyńskiego.


1. Reprint O Janku Wędrowniczku
Reprint książki wydanej w 1892 roku
Bohaterem reprintu jest mały Janek, który postanawia wyruszyć w świat. Po drodze czekają go liczne przygody, dzięki którym chłopiec poznaje otaczającą go naturę, spotyka na swej drodze zwierzęta i poznaje ich zwyczaje. Na koniec z radością, wraca do czekającej na niego w domu mamy.
Książka, która w rewelacyjny sposób wzbudza w dziecku ciekawość świata oraz rozwija więź z przyrodą.

2. Reprint Wesołe Chwile

Reprint książki wydanej w 1889 roku.
Książka zawiera zbiór wierszy Marii Konopnickiej, które ozdobione są 17 grafikami H. Benneta.
Maria Konopnicka jest jedną z najbardziej znanych i cenionych poetek tworzących dla dzieci. Jej wiersze, mimo że powstały ponad 100 lat temu, do dziś są chętnie czytane przez dzieci oraz ich rodziców. Jest to książka, która towarzyszyć będzie naszym pociechom przez całe życie.

3. Reprint Nowy Piwowar

Reprint książki autorstwa wykształconego, żyjącego w XIX wieku Piwowara - Jakuba Sroczyńskiego.
Oryginał książki wydany został w 1821 roku.
Dzisiaj oryginał jest praktycznie niedostępny. Wydawnictwo Zeta Ars dzięki uprzejmości Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego wydało reprint tej jakże cennej publikacji.

"Nowy Piwowar czyli teoretyczno praktyczna sztuka wyrabiania rozmaitych gatunków piwa angielskiego i sławnieyszych trunków słodowych tudzież niektórych nowo wynalezionych rodzaiów piwa w wielkich i małych ilościach".
Autor w książce podaje przepisy na znamienite angielskie piwa, opowiada o sposobach przygotowania i warzenia  piwa w małych ilościach. Piewszą część książki poświęca treści teroetycznej dotyczącej wody, suszeniu słodu, uprawie chmielu, przyrządzaniu kotła piwnego czy utrzymaniu piwa w beczkach.
Spora część książki stanowi praktyczną stronę warzenia piw, podając sprawdzone sposoby i dokładne przepisy między innymi na:
Piwo zwane Londonale, piwo zwane Windrosale, piwo angielskie stołowe, piwo zwane Purl, Portera dubeltowego i wielu innych.