Reprint Dwory Polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem - Leonard Durczykiewicz

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Graf_ika
  • Waga: 1.35 kg
  • Dostępność: Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 60,00 zł brutto
  • szt.
  • 62,00 zł

"Dwory Polskie w Wielkim Księstwie Poznańskim" autorstwa Leonarda Durczykiewicza. Reprint oryginału wydanego w 1912 roku. Piękne wydanie w ekoskórze ze złoceniami.

"Podróżując wiele po Księstwie zauważyłem, że pamiątki nasze - dwory i dworki szlacheckie - owe świadki dawnej świetności, z dniem każdym uszczuplają się już to przez przebudowywania historycznych siedzib naszych przodków, już to przez rozbieranie i stawianie nowych. Czy pozostały, choćby tylko na papierze, podobizny wszystkich owych dawnych zabytków naszego budownictwa - nie wiem. Tu i owdzie tylko spotkałem pomiędzy obywatelstwem ziemskim takich, którzy owe podobizny dworów polskich z wielką troskliwością zbierają i jako cenną rzecz przechowują.
Ponieważ, o ile wiem, nie mamy dotąd osobnego dzieła, które by zawierało podobizny pamiątek naszych, przeto powziąłem zamiar zebrać i wydać fotografie dworów polskich. Większej chęci i odwagi do tego dodało mi prawo o wywłaszczeniu, przez które owe pamiątki poważnie zostały zagrożone.
Opisy dworów polegają na dokumentach grodzkich, książkach kościelnych oraz na łaskawie przez Szanownych PP. Właścicieli przysłanych mi podkładkach, pamiętnikach i innych opisach.
Nie moją rzeczą sądzić, czy wywiązałem się dobrze z zadania podjętego, myślę jednak, że lepiej zacząć i zrobić coś, niż czekać, zbierać przez lata całe i - ostatecznie nie zrobić nic".
 
Album: Przedruk techniką fotooffsetową
Papier: Arctic Ivory 100g/m2 (tekst) i 150g/m2 (zdjęcia)
Oprawa: twarda, brązowa ekoskóra, złote tłoczenia, garby na grzbiecie

Wyklejka zadrukowana w kolorze

Format: 243 x 351 mm

Ilość stron: 42 strony opisów 228 dworów + 123 strony z 248 fotografiami dworów

Wydanie: 2008